Комунальне підприємство “Об’єднання парків культури і відпочинку Тернополя” відповіло на запит Суспільного щодо фінансування “Дзвона пам’яті” біля меморіальної стели “Воїнам, загиблим за волю України”.
З міського бюджету комунальному підприємству виділили 900 тисяч гривень. Договір на виконання робіт з підрядною організацією уклали на суму 819 393 гривні.
“Ініціаторами встановлення дзвона були родини загиблих воїнів. Проєктно-кошторисну документацію виготовляло КП “Місто”, — йдеться у відповіді на запит.

Розробкою проєкту та дизайном дзвона займалась матір 19-річного добровольця Миколи Курика Софія Курик. Її син загинув 31 березня 2022 року, звільняючи Київщину. Ідея створити “Дзвін пам’яті” з’явилась торік.
Нагадаємо недавно у тернопоіл розгорівся скандал бо дзвін пам’яті в Тернополі облаштували за завищеними цінами на будівельні матеріали.
У парку імені Тараса Шевченка в Тернополі, навпроти будівлі облради та ОВА, встановили Дзвін пам’яті біля стели «Воїнам, загиблим за волю України». Проєкт, розроблений Софією Курик, матір’ю загиблого добровольця Миколи Курика, реалізовано за 820 тис. грн із міського бюджету. Тендер виграла ФОП Віталій Кульба, який завершив роботи раніше запланованого терміну – до 30 червня.
Однак аналіз ZAXID.NET виявив, що ціни на будматеріали в кошторисі завищені в 2–3 рази. Наприклад, щебінь у кошторисі коштує 2072–2233 грн/м³, тоді як ринкова ціна – 308–512 грн/м³. Пісок оцінено в 1428 грн/м³ (ринкова ціна – 238–411,6 грн/м³), а бетонна суміш – 6840 грн/м³ (ринкова – 3030–3200 грн/м³). Вартість бронзового дзвона – 34 тис. грн, гранітних плит – невідома через відсутність специфікації.
Підприємець Віталій Кульба, який працює з КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернопіль» не вперше, надає 5 років гарантії на роботи. За даними YouControl, у 2024 році він уклав договори на держзакупівлі на 3,4 млн грн. Тернопільська міськрада зазначає, що об’єкт ще не зданий в експлуатацію, акти не підписані, а кошти не перераховані. Остаточна вартість може бути скоригована.
У свою чергу у Тернопільській міській раді пояснили, що «Дзвін пам’яті» споруджують згідно з проектною документацією, що пройшла державну експертизу.
Проєкт «Дзвін пам’яті» у Тернополі пройшов експертизу, а будівництво ведеться відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації. На сьогодні по проекту роботи виконані, проте об’єкт не зданий в експлуатацію та кошти за виконані роботи не перераховано.
Комунальному підприємству «Обʼєднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» було виділено кошти на виконання капітального ремонту — влаштування «Вежі дзвону памʼяті» у парку ім. Тараса Шевченка. Усі роботи проводяться відповідно до чинного законодавства України. Була виготовлена проєктно-кошторисна документація, яка пройшла державну експертизу спеціалізованими організаціями згідно з передбаченим порядком.
Після цього, 11 березня 2025 року було укладено договір на виконання робіт з суб’єктом підприємницької діяльності – Кульбою Віталієм Володимировичем на суму 819 393 грн, а також укладено відповідні договори з відділом технічного нагляду та автором проєкту. Під час проведення робіт з родинами загиблих проводилися зустрічі, консультації, під час яких враховувалися та реалізовувалися побажання родин Героїв щодо кінцевого вигляду обʼєкту.
На сьогодні об’єкт не зданий в експлуатацію, відповідно, акти виконаних робіт не підписано, кошти не перераховано. Після завершення об’єкта можлива корекція вартості робіт залежно від фактично виконаного обсягу робіт.
Інформація, наведена у матеріалі ZAXID.NET, є недостовірною, спотворює факти та вводить в оману читачів щодо використання бюджетних коштів на чутливий соціальний проєкт, присвячений вшануванню загиблих українських захисників, – кажуть в міській раді.